Дата народження: 29 жовтня 1983

Освіта: фахівець в галузі Фізичної культури та спорту, майстер спорту України зі спортивної гімнастики та КМС України зі спортивної аеробіки

Основне заняття зараз: Керівниця мережі спортивних клубів «Альянс»

Instagram: @anna_fedkiv, @alliance.if

Facebook: Анна Федьків

Персона, з якою ми вас сьогодні познайомимо — Анна Федьків — спортсменка, фітнес-тренерка, керівниця найвідомішої в Івано-Франківську мережі спортклубів Альянс, бізнеследі та мама. Про  спорт, ведення бізнесу та головне — як вдається тримати баланс у такому активному колесі життя, дізнавайтесь з нашої розмови.

З раннього дитинства Анна була активною та комунікабельною дівчиною. Вже тоді спорт став вагомою частиною її життя.

В мене є сестра-близнючка Наталя, з якою ми дуже близькі. Жодне свято в школі не обходилось без нас з сестричкою. Я завжди любила бути в центрі уваги. Коли нам було по 6 рочків, до нас в садочок прийшла тренер, щоб відбирати дітей в секцію  спортивної гімнастики. Нам з сестричкою дали запрошення й батьки привели нас на відбір. Так, для того, щоб укріпити опорно-руховий апарат та покращити якість здоров’я, ми почали займатись спортом.

Народились дівчатка в російському місті Красноярську, та вже згодом переїхали в Україну на батьківщину батька.

Колись, мій батько закінчив ІФНТУНГ і за направленням поїхав у Росію, де познайомився з моєю мамою. Вони одружилися й народилась моя старша сестра, а потім ми з сестрою близнючкою. Та мого тата завжди тягнуло до дому на Україну, й коли нам було 5,5 рочків, ми повернулись в Івано-Франківськ. За рік ми з Наталею вивчили українську мову й пішли в перший клас.


Де ви навчалися та чому обрали саме такий фах?

Свій фах я обрала ще в 12 років, саме у підлітковому віці я вирішила, що буду тренером… Тоді я мріяла стати тренером з хореографії. Але в 16 років я почала займатись спортивною аеробікою й саме тоді розпочалась моя кар’єра фітнес-тренера. Закінчила Коледж Фізичного Виховання, Прикарпатський університет ім. В. Стефаника, а також багато курсів інструктора з фітнесу.

Яким планували своє життя? Чи збіглися ваші плани з дійсністю?

Я планувала займатись тим, що буде приносити мені не лише гроші, а й задоволення. Планів ще багато і я впевнена вони всі здійсняться.

Ви маєте знакові спортивні досягнення: майстер спорту України зі спортивної гімнастики, призерка кубків та чемпіонатів України зі спортивної аеробіки. Чому професійний спорт не став вашим основним кар’єрним шляхом?

Гімнастика молодий вид спорту, тому після 17 мало хто вже виступає на змаганнях. Спорт добре загартував мене, але подальшу свою діяльність я бачила саме в оздоровчому фітнесі. Я хотіла приносити людям здоров’я,  радість та задоволення.

Альянс — комплексний підхід до здоров’я, краси та фізичної підготовки

Наразі в Івано-Франківську функціонують 4 спортивні зали й, як розповіла Анна, планується відкриття 5-го.
Як почалася ваша стежка в Альянсі? (І, що було основним заняттям до того?)

До роботи в «Альянс», я викладала в ІФНУНГ на кафедрі Фізичне виховання, також проводила заняття з аквафітнесу в одному з басейнів нашого міста. Коли відкрився перший спортивний клуб «Альянс», я перебувала в декретній відпустці… мене дуже зацікавила нова споруда міста, і я пішла подивитись. Я почала викладати в Альянсі, коли відкрився другий клуб на Надрічній. Саме тоді я першою отримала ліцензію з програми Zumba® fitness і почала її викладати.

Переглянути цей допис в Instagram

Zumba® fitness в Івано-Франківську 7 років! 📣 . Час біжить і мені не віриться, що я вже цілих 7 років ліцензований інструктор з програми Zumba® fitness! . Саме тоді, я прийшла в мережу @alliance.if працювати тренером групових програм. . І моя подруга @natalia_sandalovich познайомила мене з програмою про яку я раніше не чула. Тоді разом з Рогожкіними Анею та Альоною ми організували масштабне дійство!💥💣 І я зрозуміла, що це саме те…❤ . Спочатку мені говорили що програма протримається не більше року… . За цих 7 років, було зроблено багато роботи!!! . Було проведено більше 50 майстер класів, виступи на конвенціях, 5 Zumba® ВІКЕНДІВ У КАРПАТАХ та багато іншого. Надалі ця програма розвивається і набирає обертів!!! У спортклубах “альянс” є класна команда , яка завжди підтримує мене ! @ilona_kalyn @natalirudlevskaya @ljudamedvedeva Я Вас всіх дуже ціную і люблю❤ . Саме завдяки Zumba® тепер в кожному місті України в мене є друзі та однодумці! . Я дякую долі та @alliance.if за підтримку та віру в мене! А також моїм студентам, які завжди зі мною!🙏 . По переду ще багато цікавого і я не збираюсь зупинятись!!💪 . За ці 7 років я зрозуміла одне, якщо ти щиро любиш те чим займаєшся, успіх буде 100%%%. . До зустрічі на Zumba® ВІКЕНД У КАРПАТАХ 2020☀️ @zumba.events.ua @zumba

Допис, поширений Анна Федьків (@anna_fedkiv)

Які труднощі постали перед вами на початку роботи?

В кожній галузі бракує спеціалістів. Коли відкривались Альянси, їх можна було перерахувати на пальцях однієї руки. Саме тому виникла ідея створити на базі спортклубу «Навчальний центр Альянс», де могли б навчатись, як початківці, так і чинні тренери. На сьогодні 80% наших працівників, випускники  навчального центру «Альянс».

Вам вдалося зробити Альянс найвідомішим спорт-центром у місті. Якщо не таємниця, що було в основі вашої стратегії?

На сьогодні, мережа спортклубів «Альянс», один з найвідоміших фітнес-центрів у місті. Рівень наших інструкторів є дуже високий. У нас комплексний підхід до здоров’я, краси та фізичної підготовки.

Як виділяєтеся з-поміж конкурентів?

Мережа — це можливість відвідувати клуби в різних районах міста. Ми продовжуємо розвиватись і незабаром буде відкриття п’ятого клубу.  

Яким, на вашу думку, повинен бути хороший лідер?

Хороший лідер — це людина, яка приймає рішення і бере на себе відповідальність за це.

Які принципи відрізняють жіночий підхід до бізнесу від чоловічого?

В бізнесі немає чоловічих, або жіночих принципів. Основне в бізнесі — потрібно багато працювати та розвиватись.

Як потрібно розвиватися, щоб успішно вести такий бізнес? Які  є можливості для розвитку в Україні?

Гармонійний розвиток не лише у професійній сфері. Потрібно розвивати себе, як особистість, бути цікавою людиною. Можливості для розвитку є всюди, головне бажання.

Фото: Instagram

Чи виросла популярність здорового способу життя, якщо порівнювати зараз та період, коли спортклуб починав роботу?

Здоровий спосіб життя набуває популярності чим далі, тим більше. Спорт стає хорошою звичкою для всіх. Люди приходять в фітнес-центри не лише, щоб схуднути, а оздоровитись, поспілкуватись та знайти нових друзів.

Які напрями у фітнес-індустрії є найбільш популярними?Найпопулярніші напрямки на сьогодні функціональні програми, танцювальні класи Zumba® fitness, стретчинг.

Власне, Анна популяризує в Івано-Франківську цей вид фізичних занять не лише на заняттях у спортзалі, але й проведенням різноманітних виїздів та відкритих тренувань.

Чи є у вашій бізнес-сфері проблема з кадрами? Якщо так, то яких ланок не вистачає?

Фітнес тренер — це ланка, якої постійно бракує. Наші ВИШі не випускають інструкторів з фітнесу. Саме тому ми започаткували Навчальний центр. Кращі студенти мають можливість залишитись у нас на стажуванні з подальшим працевлаштуванням.

Яка у вас корпоративна політика й за якими критеріями набираєте працівників?

В першу чергу людина, яка хоче у нас працювати, має бути фанатом своєї справи, любити людей та мати велике бажання розвиватись. Звичайно мати базову фізкультурну освіту та сертифікат фітнес-тренера.

Як пандемія вплинула на справу?

Відвідувачів стало менше, ніж зазвичай. Але відмовитись бути здоровим, наші люди не готові. Ми створили безпечні умови для занять  наших клієнтів, дотримуючись усіх вимог. Ми рухаємось та розвиваємось далі.

Чи плануєте розширення?
Планується відкриття 5-го клубу в Калиновій Слободі.

Я завжди знаходжу час на себе

Як змінювалося ваше життя в статусі бізнес-леді: сприйняття дійсності, підхід до керівництва, гардероб, повсякденний стиль?

Мій гардероб змінився кардинально! На зміну кросівкам та спортивному костюму прийшли туфлі на підборах, класичні костюми та блузки. Замість інструкторських курсів, я  почала відвідувати  управлінські тренінги та семінари по роботі з персоналом. Я люблю навчатись сама та передавати свій досвід іншим.

Ви досягли значних успіхів у спортивній та бізнес-сфері. Чи стикалися ви, за час своєї діяльності, з гендерною несправедливістю в плані самореалізації, оплати праці тощо?

Гендерна несправедливість стосується невпевнених в собі людях. На моєму шляху трапляються люди, які поважають та цінують мене.
Як ставитеся до сучасної хвилі фемінізму?

Зараз тема фемінізму дуже модна. Моя думка щодо фемінізму така, не важливо мужчина чи жінка, основне який професіонал. В будь-якій сфері цінується людяність, порядність та чесність. А це притаманно, як чоловікам, так і жінкам.

Як зберігаєте баланс між роботою й особистим життям?

Я правильно планую свій час, тому зберігаю баланс між роботою та особистим життям. Завжди знаходжу час для своїх рідних, особливо цінним є для мене спілкування з донечкою.

Чи залишається в житті на високих оборотах час на відпочинок? Що, для вас, є найкращим відпочинком? Як відновлюєтеся і де набираєтеся сил?

На відпочинок я завжди знаходжу час, саме там я «заряджаю свою батарейку». Моє місце відновлення це відпочинок на морі та в горах. Там  я наповнююсь та відновлююсь. Щоранку я зустрічаю схід сонця, виконую фізичні вправи та медитую. Я завжди знаходжу час на себе.

Що порадите жінкам, які забувають виділяти собі час?

Любити, приймати  себе і не лінуватись. Погано може виглядати лише лінива жінка.

Розкажіть про свій раціон, режим та щоденні ритуали.

Прокидаюсь о 6.15 , засинаю до 22.30

Я вірю в магію ранку, тому з радістю зустрічаю кожен ранок. Цілую свою сонну донечку, випиваю склянку води та снідаю. Щоранку о 7.50 тренуюсь в клубі на Сахарова, потім п’ю каву, роблю макіяж, і розпочинаю свій робочий день. 1 раз на тиждень обов’язково роблю масаж і ходжу до косметолога.

Ритуали: Донечка читає мені щовечора, а потім ми спілкуємось.Щоп’ятниці ми з подругами збираємось після тренування в одному й тому ж ресторані, вже протягом 5 років.

Персона-Бліц

 • 3 головні правила жінки в бізнесі:
  • Впевненість
  • Порядність
  • Людяність
 • Улюблене місце в рідному місті
  Міське озеро 
 • Улюблена страва
  Млинці зі згущеним молоком
 • Якщо не спорт, то…?
  То буде нова сторінка, яка буде не менш цікавою.
 • Ваше табу
  Не люблю обману й лицемірства
 • Музика, що вас мотивує
  Я люблю сучасну українську музику, щоранку слухаю пісню «Добрий ранок Україно…»
 • Книга / фільм, що вплинули на ваш світогляд
  Фільм «Таємниця»,  В. Синельников «Возлюби свою хворобу».