Дата і місто народження: 23 вересня, Івано-Франківськ
Освіта: вища

Основне заняття: управління брендом одягу “Chernikova”

Instagram: @liubov_chernikova, @chernikova_brand

Facebook: Любов Чернікова, Chernikova

Любов Чернікова — українська дизайнерка, авторка 22-х колекцій одягу, в яких показала світові понад 1 000 унікальних виробів в етнічному стилі. Безумовно, завойовниця кожного закоханого в етніку серденька. В нашому інтерв’ю читайте про бренд “Chernikova” та познайомтеся ближче з його засновницею.

У дитинстві в бабусиному саду я лікувала дерева. Говорила з деревами, перемотувала зламані гілочки і прибирала засохлі листочки. Пам’ятаю точно, що гілочки зростались.

Я не мріяла бути кимось особливим, не мала очікувань що це можливо. Не мріяла бути дизайнером.

Фото: Facebook

Звідки  у вас з’явилася любов власне до етнічних мотивів?

Точно не знаю, бо не знаю, як це можна не любити. Вони дуже гарні, навіть магічні.

Про бренд і нову колекцію

Як все починалося? Чи пам’ятаєте свою першу створену річ?

У 11 років зі старої спіднички пошила костюмчик, мамі сподобалось і вона подумала що я маю до цього хист. Згодом саме вона направила мене в це річище.

Яка концепція вашого бренду?

Створюємо майбутнє звертаючись до традицій, святкові речі з душею та енергетикою, які можуть бути подарунком близькій людині, собі, які можна передати у спадок.

Колекція «Я. Бачу.»
Фото: chernikova.ua

Чи був у вас момент, в який зрозуміли, що дороги назад нема — або серйозна робота або здатися. Якщо так, то що це був за період і якою ви з нього вийшли?

Не було, а також не було моменту, коли я зрозуміла, що все «стало на рейки». Можу припустити, що такий момент — міф. Вся робота — серйозна, дорога є куди хочеш. Спочатку мене «тримали» замовлення людей, потім — відповідальність перед найнятими працівниками, зараз те, що часто незнайомі люди кажуть, що я здібна. Часто думаю про те, що не варто виправдовувати чиїсь очікування, а скорше рухатись в напрямку поклику зсередини.

Колекція «Небесна»
Фото: chernikova.ua

Які етапи має процес створення одягу вашого бренду?

Ідея, підбір та пошук матеріалів додатків та кольорів, підбір та пошук силуету, крою, створення лекал та технології пошиття, крій, примірка, створення дизайну орнаменту вишивки, кольорів, технік, підготовка до вишивки, вишивка, чистка, пошиття, тест продукції, внесення правок, градація лекал, налаштування серійного виробництва, запуск.

В створенні своїх колекцій ви використовуєте українську сировину чи закордонну?

Українську та стилізую її на свій смак.

Ваша вишивка — це виключно ручна робота?

Ручна, машинна, ткацтво, шнурування, та ще трошки технік.

Чим ваші вироби вирізняються з-поміж продукції інших етнодизайнерів України?

Асортимент товарів, якість матеріалів та виготовлення, тонка душа та художній смак творця.

Розвиток бренду передбачає роботу чималої кількості людей. Розкажіть про свою команду: скільки вас, хто з вами працює та за яким принципом підбираєте працівників?

Я не супер вимогливо підбирала людей в команду, колектив наразі сформований, звичайно, що можливі зміни. Зараз зі мною люди, які пережили початок пандемії та економічної кризи й це теж мене влаштовує, навіть тішить.

Про команду бренду Chernikova. Люди потрапляють до нас по-різному. Хтось приходить сам, когось наймає моя директорка, а…

Опубліковано Chernikova Понеділок, 22 червня 2020 р.

Як на вашу справу вплинув COVID-19? Як організували роботу в час карантину? Яка ситуація з продажами?

Продажі впали, покращився продаж онлайн. Зараз у торгових точках менша відвідуваність, ми менше виготовляємо речей. Але ми ще є. Covid вплинув в першу чергу на мене — я до пандемії була перевтомлена, через два місяці після початку локдауну в мене були проблеми зі здоров’ям через стрес. Не організовували роботу, сиділи вдома, як тільки можна було вийти — вийшли.

Як уявляєте майбутній розвиток свого бренду? Чого бажаєте для себе як для дизайнера?

Не уявляю та не планую. Зараз у мене або підприємницька пауза, або час плисти по течії. Ніколи собі такого не позволяла, а зараз дуже подобається. Бажаю мати сміливість пробувати нове.

Чи хотіли б / плануєте створити колекції, присвячені етніці інших країн?

Дуже! Якщо чесно — це моя мрія! Люблю етно.

Як часто доводиться представляти Україну на закордонних показах? Чи цінним є для вас такий досвід?

Буває, таких виставок у нас вже трошки було. Для мене це супер цінно, бо я обожнюю подорожувати й знайомитись з новими людьми, подорожі за кордон — це один з найбільших бонусів моєї творчості.

Коли нам чекати нову колекцію?

Важко сказати, ми зараз паралельно робимо дві, але дуже повільно. Я насолоджуюсь цим процесом, бо рідко можу його собі позволити. Переважно мені треба бути включеною в діяльність та управління компанії та команди — це енергозатратно. Тому, якщо хтось справді чекає — то я б хотіла, щоб кожна дитина була виношена й вибавлена стільки, скільки потрібно. І я цього разу не можу поспішати, бо встигла зрозуміти, що для мене цей процес і є метою.

Дизайн

Дизайнерка — це професія чи покликання?

Це дуже важка, але популярна й статусна професія. Я відмовляю тих, хто консультується зі мною з приводу «з чого почати». Це не через те, що я боюсь конкурентів, а через те, що я хочу цих людей вберегти від ілюзій.

Дизайнерська робота потребує потужного енергетичного вкладу, тому нерідко на шляху стає емоційне вигорання або втрата творчого процесу. Чи траплялося це у вас? Якщо так, то як ви з цим боретесь?

Раніше рятували подорожі, крайній і сподіваюсь останній випадок був глибшим. Боротись не вдалось, довелось чесно пройти кризу та зробити відповідні висновки.

Фото: chernikova.ua

Що є для вас натхненням?

Різне, але найчастіше — класні матеріали в роботі. Взагалі, коли мене не напружують відповідальність та гроші, то творчість сама тече. Але деколи й челендж дає натхнення.

Що у вашій роботі для вас є найважчим?

Управління та взаємодія з людьми.  

Чи можна стати дизайнером одягу без теоретичної бази, професійної освіти?

Звичайно, залежить ще від якості освіти, вона може й заважати. Але це зовсім не означає, що можна не вчитись. Думаю основне — це вічне бажання пізнавати.

Любця Чернікова в житті

Вранці мене будить кіт, і я його намагаюсь задурити молочком замість корму. На роботу ходжу пішки через вулицю Шевченка, милуюсь нею, купую по дорозі каву. Ввечері йду в спортзал, хоч лінуюсь. Перед сном деколи медитую, щоб було казково. Супер буденне життя, люблю його.

Як розділяєте роботу та особисте життя? На що йде більше часу?)

От якраз навчилась — на роботі не відповідаю на особисті повідомлення, а поза роботою не згадую її. Поки вдається. Не міряла час, та думаю коли відкриють кордони — не приїду додому та не прийду на роботу 5 років.

Фото: Facebook

Ви носите одяг власного виробництва?

Звичайно. Також я пропоную купувати одяг нашого власного виробництва!

Чи є у вас кумири в галузі моди?

Temperley London

Скоро завершиться 2020-й рік. Яким він був для вас?

Поки найкращим з решти, принаймні цього року щось велике і чудесне трапилось для мене всередині. Сподіваюся, що грудень не перекреслить цих висновків.

Персона-Бліц

  • Стиль — це…

Система художніх образів.

  • Якби не дизайнерство, то стала б

Теж часто думаю про це.

  • Моє місце сили — це…

зараз — дім.

  • Якби обирала саундтрек для свого бренду, обрала б пісню…

Pink Floyd — High Hopes

  • Книга, яка сильно вплинула.

Марина Комісарова — «Розморозка»