Дата й місто народження: 21 лютого 1995 р, м. Калуш

Освіта: Вища (філолог укр мови та літ-ри)

Основне заняття зараз: Онлайн-магазин «Бабин Стрих»

Instagram: @kelsey__keff, @babyn_stryh

Facebook: Юлія Юрченко

Юля — засновниця IT-шопу «Бабин стрих» — онлайн-магазину з одягом та подарунками для ІТ-ком’юніті. Окрім того — організаторка зустрічей «Вона знає talk», творча дівчина з гострим розумом, небанальним почуттям гумору, естетичним Інстаграмом, неймовірним голосом та гіпнотичними кучерями. Про  життя, мотивацію, бізнес, жіночність і самореалізацію говоримо в нашому інтерв’ю.

Я з дитинства була досить різносторонньою: різноманітні олімпіади, гуртки, безліч хобі. Проте це було швидше не шукання себе, (в юному віці важко зрозуміти, ким ти можеш стати), а моя максимальна комунікабельність. Мені хотілось знайомитись з новими людьми, їздити новими місцями. Все це мене захоплювало. Слово «інтроверт» мені було чуже, не те, що зараз))) У мене було прекрасне й повноцінне дитинство, сповнене різною діяльністю: спів, виступи, картини з соломи, танці, бісероплетіння, вишивка — словом, я була всюди.

Юля в минулому та зараз це різні люди? Чи був у твоєму житті якийсь поворотний момент, що змусив змінити погляди / вирости?

Немає Юлі у минулому. Я завжди та ж Юля, як і 20 років тому, проте вже розчісує мене не мама, а я і ще й доводиться самостійно за все платити))). Якщо озирнутись в дитинство, на якісь конкретні ситуації, то я розумію чому вирішувала так або так. Я так само пробую себе у різних заняттях, просто вже не з такими наївними очима).

Ким мріяла стати? Яким чином обрала філологію? Твій фах чимось вплинув на твоє життя? (Допоміг, сформував, завадив …)

Скажу відверто — це не справа життя. Мама — бухгалтер, тато — лікар, кожен хотів втягнути у свою сферу, але я вирішила, що мені треба щось зовсім інше. Я все життя хотіла й хочу співати, це максимально мені близьке й рідне. Але я щиро вдячна філфаку за мою грамотність і те, що я ще виправляю всіх своїх друзів і дратуюсь, коли вони роблять помилки (ахахах).

Переглянути цей допис в Instagram

колись я могла переписувати такі відоси по 100 раз, бо був момент фальші, неточності, мого кривого зуба вкінці кінців😂а мало бути — ідеально! ⠀ Зараз — нічого не змінилось) окрім того, що я перестала знімати декілька дублів, а знімаю все з першого) і я бачу все те, що і тоді, але це мене абсолютно не хвилює😁 перший дубль — завжди найвдаліший, навіть якщо у вас кривий зуб🤣💪 і ще не ваша робоча сторона обличчя і у вас дурацька міміка чи ви надто розмахуєте руками😄 ⠀ Не існує такого насправді за межами вашої голови, просто ви маленька тупіца, яка не може зрозуміти, що якась, здавалось би, хиба — це теж частинка вас! А себе треба любити і сприймати! Тому, пофіксіть це, будь ласка❤️ #жги_как_алка

Допис, поширений ідейна кучерява жінка (@kelsey__keff)

Знаю тебе як активну й різносторонню дівчину, котра ніколи не сидить на місці в плані розвитку й діяльності. Як вважаєш, чи можливо в сучасному світі вижити, займаючись лише однією справою?

Вважаю, що треба пробувати все й не думати про те, що ви знаєте про свій талант абсолютно все. Людські грані — нескінченні й ми там багато про себе ще не знаємо. Іноді стається так, що ви можете бути геніальним, скажімо, дизайнером маючи за плечима юридичну освіту. Але не дізнаєшся, поки не спробуєш. Тому не марнуйте життя на користь страху. Насправді він не ворог, а ваш союзник.

Що спонукає тебе рухатися вперед?

Я зараз трохи інтроверт і кожен раз, коли я роблю щось нове, я максимально переживаю і нервую. Тому, мій страх це і є моя мотивація. Не хочу потім жаліти про якусь втрачену можливість, бо перед виступом чи скажімо важливим рішенням у мене почалась панічна атака))) Я стараюсь розуміти себе та йти до тієї дівчини, образ якої є у мене в голові.

Babyn Stryh

Скільки років бренду Babyn Stryh? Як виникла ідея та як прийшли до своєї концепції?

Стриху півтора року, ще зовсім дитя). Якось на айті раллі мій друг дизайнер створив прикольні стікери. І я подумала, а чому б не створити колекцію футболок з тими ж надписами. Я настільки запалилась цією ідеєю, хоча до сфери айті я дуже далека, що наступного дня у Пейнті ми уже малювали лого. Цей продукт — політ фантазії, як моєї, так і людей, які супроводжують мене.

Де знайшли стартовий капітал і чи велика сума потрібна, щоб розпочати такий бізнес?

Скажу чесно, я не думала, що магазин набуде такої популярності серед діджитал середовища. Тому стартовий капітал це були близько 500 гривень. Ми створили сторінку, зробили кілька футболок, наробили декілька кадрів і запустили таргетовану рекламу на 2$. І все, наступного дня у нас було вже кілька замовлень і відтоді все в обороті. Я дуже довго шукала свою аудиторію, щоб вийти на якийсь рівень по замовленнях, бо Інстаграм це не дуже про це.

У вас велика команда? Як підбирали працівників за вміннями чи за цінностями?

Наразі нас троє. Я, дизайнерка і бухгалтерка. Така собі жіноча компанія, але дуже злагоджена. Я перфекціоніст, тому зі мною буває дуже важко, адже я стараюсь все робити на максимум і дуже відповідально ставлюсь до свого продукту. Того ж хочу і від своєї команди. Важливо, щоб люди горіли, якщо перестають — тоді й немає вже того ефекту.

Яким уявляєте проєкт через 5 років? Плануєте масштабування?

Це надто далека перспектива. Не ставлю собі якісь цілі такого рівня і вважаю, що потрібно ставити цілі, які можна здійснити протягом двох-трьох місяців. Краще маленькі перемоги, ніж дуже довга й болісна поразка. На цей момент плануємо розширення асортименту, над чим, власне, й активно працюємо. І хотілось би ще одну людину в команду)

Як вплинув Covid-19 на справу?

Ми не працювали у пік пандемії, проте не скажу, що коли відновили продажі, їх стало менше — навпаки, — багато нових клієнтів чекали, коли ми знову почнемо приймати замовлення.

Ваш бізнес приносить  вам більше вигоду чи задоволення?

Це 2в1. Це, на мою скромну думку, класний український продукт. Ми створюємо не лише одяг, ми створюємо щось абсолютно нове, щось що хочеться дарувати колегам. Також це величезне, близько 10 тисяч, айті-ком’юніті, з якими ми часто влаштовуємо балачки на різні теми. Ці люди дають мені заряд енергії й заради їхнього «дякую за класний продукт» я готова працювати 24 на 7.))

Переглянути цей допис в Instagram

Моя чарівна дитина @babyn_stryh вчить мене бути стронґ і не сикувати😭❤️ . Вийти з зони комфорту буває досить складно і я зазвичай була її заручником. Коли щось шалене відбувається поряд ти швидко тормозиш, бо «о богі, а шо буде далі»🤦🏻‍♀️. Але тут якось все повільно та розумно. Я вчусь бути розумним егоїстом, переступати через власні страхи, не боятись критики та вміти домовлятись) . Росте проект, а з ним росту і я!)🎊

Допис, поширений ідейна кучерява жінка (@kelsey__keff)

Вона знає Talk

Минулого року ти була організаторкою івенту для жінок «Вона знає Talk». Розкажи, будь ласка, про те, як виникла ідея провести цей захід?

Сподіваюсь «в минулому» це ненадовго. Я б дуже хотіла проводити й надалі такі заходи, проте пандемія внесла дуже вагомий коректив. У мене якраз на весну, коли все почалось, була ідея літературного вечора. Майже всі мої проєкти починаються з фрази «а що, якщо?», от тут не виняток))) Ми придумали це з моєю подругою, а на той час і колегою. Ця ідея здалась мені фантастичною, а після того, як Ліля запропонувала таку назву, я подумала «всесвіт каже, що треба робити» (ахаха). І от, власне, і все. Я дуже легка на підйом.

Ви розмовляли про жіночність, стиль, сексуальність, жіноче здоров’я тощо. Якою була ціль івенту й чому, на твою думку, така тематика лекцій і зустрічей необхідна для сучасних жінок і дівчат?

Про це, зазвичай, не говорять. Ми звикли читати про щось, дома, закутавшись у ковдру, але не говорити вголос… Моєю метою було — максимально комунікувати. Бути жінкою — це прекрасно і не треба соромитись говорити про все, що турбує. Це ж такий кайф бути в гармонії зі своїм тілом та ментальним здоров’ям. Найбільший фурор, звісно, здійняв івент присвячений темі сексу. Жінки соромляться цього, не говорять про це, а так не має бути. Секс — це не завжди про фізичну активність, все, зазвичай, у голові, тому важливо було показати дівчатам, що сексуальність є у кожній з них і починається вона з розуміння і прийняття себе.

Говорили про секс! Фото: Катя Гетьман.

Опубліковано Вона_знає_talk Пʼятниця, 4 жовтня 2019 р.

Чи складно організовувати подібні зустрічі? Які висновки зробила для себе після їх реалізації?

Спершу я думала, що важко, проте люди такі класні. Абсолютно всі, з ким би я не вела якісь переговори стосовно місця проведення, спонсорства та участі, як спікер, йшли мені на зустріч. Це, навпаки, дуже цікавий для них досвід і було видно, що для них це в кайф. Я обожнюю займатись підготовкою, планувати, де буде стояти той чи інший реквізит, дбати про фуршет та дарувати кожній учасниці якісь презенти. Висновки: дуже конкурентна ніша —  або робити це оригінально й грамотно, або ніяк.

Чи плануєте продовжувати їх проведення? Якщо так, які теми хотіли б порушити в майбутньому?

Безперечно. Але я б не хотіла робити щось інформативне лише для жінок. Мені хочеться, щоб не було різниці хто мій слухач. Він прийшов і йому цікаво, а ти створюєш всі умови, щоб людина захотіла прийти ще на таке дійство. Це має бути тепла й невимушена атмосфера, де немає штампів, як сидіти та «вимкніть телефони». Мені б хотілось, щоб це були більше розмови, теплі напої та хороша музика, ніж лекції.  Тем є безліч, професіоналів є безліч, де б знайти достатньо ресурсів для цього(

Захоплююсь людьми, які вже чогось досягли й при цьому залишились собою

Чи є щось, що в сучасному світі тебе засмучує або розчаровує? Як, на твою думку, це можна вирішити?

Мене розчаровує наша ментальність, уже вкотре. Людям треба розширювати свої внутрішні рамки й не соромитись бути собою. Не боятись ризикувати чи просити допомоги, ми дуже емоційно скуті і радше залишимось наодинці зі своєю проблемою, ніж почнемо її вирішувати.

Сучасний фемінізм наголошує на тому, що у світі панує нерівноправність жінок та чоловіків у плані самореалізації та гідної оплати зусиль. Це стосується різних сфер, зокрема й навчання, роботи, ведення бізнесу. Чи стикалася ти колись з подібними проблемами? Як ставишся до сучасної хвилі фемінізму?

Прекрасно ставлюсь до здорового фемінізму і ніколи гендерно не порівнюю людей. Для мене це низько. Я не стикалась з таким ніколи тет-а-тет, бо не дозволю нікому ображати себе. Проте, якщо бачу, що у мого співрозмовника вже склалась упереджена думка про мене — ми прощаємось.

Яка ти в житті? Що тебе надихає? Чим з охотою займаєшся у вільний час?

Я людина творча. У вільний час я займаюсь вокалом. Я це страшенно люблю і почуваю себе максимально комфортно, коли співаю. Надихає мене хороша музика та щирі люди. Захоплююсь людьми, які вже чогось досягли й при цьому залишились собою.

Що дозволяє тобі відчувати себе щасливою та реалізованою? Чи вдалось тобі досягти цього відчуття?

Щасливою я себе відчуваю завжди. У мене є класна робота, голова, яка здатна генерувати безліч ідей і чудові люди, які мене оточують. Щодо реалізації — я ще над цим довго працюватиму.

Музика, мода, бізнес… що плануєш зробити справою свого життя?

Нічого не планую, погана звичка, думаю)) Саморозвиток для мене найголовніше і я щиро рада, що займаюсь всім по трохи. А там побачимо.

Персона-Бліц

  • Виступ на розігріві перед переповненим стадіоном чи камерний виступ перед тими, хто прийшов послухати тільки тебе

Камерний. Мені важливо, щоб мене не просто слухали, а чули.

  • Найцінніший, для тебе, спосіб проведення вільного часу

Останнім часом вчусь медитувати. Дуже подобається, але поки не можу ні про що не думати, лиш розслабляюсь, а вже футболку хочуть замовити))

  • Вчинок, за який соромно?

Немає таких. Я навіть коли «торможу», знаходжу собі виправдання))

  • Якою є/має бути сучасна жінка?

Самодостатньою, як жінка, так і чоловік.

  • Людина, з якою мрієш поспілкуватися?

Їх багато. Я люблю людей) Іноді звичайний перехожий, який складе компанію на лавці може наштовхнути на правильну думку.

  • Книга, що тебе змінила

Тут немає єдиної відповіді, я люблю читати. Ось мої топ-3: Ярослав Мельник: «Маша або Постфашизм», Джулія Кемерон «Шлях митця», Ошо «Любов. Свобода. Самобутність»